Чај од праска

WAN TAI FENG FOOD CO., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Чај од праска кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Исто така, ние сме вклучени во понудата на прилагодување во однос на големината, дизајнот, моделот и бојата, како на спецификациите на клиентите. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени.
Ние нудиме најдобар квалитет и разновидност на

Чај од праска

со разумни цени. Се надеваме дека нашите клиенти ќе ја најдете нашата компанија производи задоволувачки. Ако сте заинтересирани во нашите производи или имате било какви прашања во врска со нашите производи, Ве молиме слободно да контактирајте не.
  • Чај од праска - G-PET500-07
Чај од праска
модел - G-PET500-07
ЧАЈ од праска(500мл)
Серија GV 500mL:ЧАЈ од праска
Карактеристика на производот:
Елегантниот и сладок сок од праска во комбинација со аромата на црниот чај е освежувачки и мек,негување на убавината и исто така уникатен вкус во кој ќе се в loveубите веднаш штом ќе го испиете.

Состојки:
Вода,Екстракти од црн чај,Шеќер,Сок од праска,Лимонска киселина,Витамински Ц.,Вкус,Ацесулфам калиум.
Факти за исхрана:
Големина на порција 250 ml/Порции по контејнер 2
По порција На 100мл
Калории 70 Kcal 28 ккал
Протеини 0 гр 0 гр
Дебели 0 гр 0 гр
Заситени масти 0 гр 0 гр
Транс масти 0 гр 0 гр
Вкупно јаглехидрати 17.5 гр 7 гр
Шеќер 17.5 гр 7 гр
Натриум 25 мг 10 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
G-PET500-07
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
ЧАЈ од диња(500мл)Серија GV 500mL:ЧАЈ од дињаКарактеристика на производот:Аромата на црниот чај од Цејлон се поклопува со сладоста на дињата,која ја комбинира естетиката на пијалокот и е најдобриот избор за гаснење на жедта. Состојки:Вода,Екстракти од црн чај,Шеќер,Сок од диња,Лимонска киселина,Витамински Ц.,Вкус,Ацесулфам калиум.Факти за исхрана:Големина на порција 250 ml/Порции по контејнер 2 По порција На 100мл Калории 70 Kcal 28 ккал Протеини 0 гр 0 гр Дебели 0 гр 0 гр Заситени масти 0 гр 0 гр Транс масти 0 гр 0 гр Вкупно јаглехидрати 17.5 гр 7 гр Шеќер 17.5 гр 7 гр Натриум 25 мг 10 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чај од праска, треба да знаете за највисок квалитет на Чај од праска производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
G-PET500-06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Меур чај од млеко(350мл)Серија MIZUMI 350mL:Меур чај од млекоКарактеристика на производот: Коњац содржи диетални влакна,комбинирање со црн чај може да помогне во варењето на храната,промовираат апетит и ја зголемуваат физичката сила. Не се додава крем,претставувајќи ја најприродната традиционална деликатес. Состојки:Вода,Шеќер од трска,Топки од скроб од Коњак,Прашок од цело млеко,Малтодекстрин,Екстракт од црн чај,Вкус,Натриум карбоксиметил целулоза,Моно-и диглицериди на масни киселини,Сода бикарбона,Сол,Гелан џвакање. Факти за исхрана:Големина на порција 350 ml/Порции по контејнер 1 По порција На 100мл Калории 147 Kcal 42 ккал Протеини 1.1 гр 0.3 гр Дебели 1.4 гр 0.4 гр Заситени масти 0.7 гр 0.2 гр Транс масти 0 гр 0 гр Вкупно јаглехидрати 32.2 гр 9.2 гр Шеќер 25 гр 7.1 гр Натриум 130 мг 37 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чај од праска, треба да знаете за највисок квалитет на Чај од праска производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
M-PP350-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Меур чај од зелено млеко(350мл)Серија MIZUMI 350mL:Меур чај од зелено млекоКарактеристика на производот: Коњац содржи диетални влакна,комбинирање со црн чај може да помогне во варењето на храната,промовираат апетит и ја зголемуваат физичката сила. Не се додава крем,претставувајќи ја најприродната традиционална деликатес. Прашокот матча е направен од целина листови од чај.Содржината на полифеноли во катехин и чај е повеќе од зелен чај,и има антиоксидантни и физиолошки функции;покрај тоа,вкусот на матча е специјално избран,има подобра арома и горчина.Така што подготовката на матча прав е богата со хранливи материи отколку пиењето зелен чај. Состојки:Вода,Шеќер од трска,Топки од скроб од Коњак,Прашок од цело млеко,Малтодекстрин,Прашок Матча,Вкус,Натриум карбоксиметил целулоза,Моно-и диглицериди на масни киселини,Витамин Ц.,Сода бикарбона,Сол,Гелан џвакање. Факти за исхрана:Големина на порција 350 ml/Порции по контејнер 1 По порција На 100мл Калории 151 Kcal 43 ккал Протеини 1.4 гр 0.4 гр Дебели 1.8 гр 0.5 гр Заситени масти 1.1 гр 0.3 гр Транс масти 0 гр 0 гр Вкупно јаглехидрати 33 гр 9.3 гр Шеќер 27 гр 7.7 гр Натриум 137 мг 39 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Чај од праска, треба да знаете за највисок квалитет на Чај од праска производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
M-PP350-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings