Чај од диња

Ние сме една од водечките и технички глобалната извозник, добавувачот и производителот на Чај од диња. Исто така и ние секогаш сме подготвени да ја преземат сопствени синтеза проекти. Со текот на годините, имаме изградено репутација за обезбедување на најдобар квалитет на производи со најконкурентна цена и за време на испорака. Ние обезбеди услуга за клиенти од целиот свет, САД, Канада, Европа, Индија, Јапонија и др Преку најбрз испорака на квалитетни производи по фер цени, станавме "склопот на добавувачот" на голем број клиенти.
Нашата мисија е да се здобијат со одржлива конкурентна предност преку обезбедување на нашите клиенти со највисок квалитет

Чај од диња

. Ние навистина се надеваме да го прошириме бизнисот во соработка со поединци и компании од целиот свет.
  • Чај од диња - G-PET500-06
Чај од диња
модел - G-PET500-06
ЧАЈ од диња(500мл)
Серија GV 500mL:ЧАЈ од диња
Карактеристика на производот:
Аромата на црниот чај од Цејлон се поклопува со сладоста на дињата,која ја комбинира естетиката на пијалокот и е најдобриот избор за гаснење на жедта.


Состојки:
Вода,Екстракти од црн чај,Шеќер,Сок од диња,Лимонска киселина,Витамински Ц.,Вкус,Ацесулфам калиум.
Факти за исхрана:
Големина на порција 250 ml/Порции по контејнер 2
По порција На 100мл
Калории 70 Kcal 28 ккал
Протеини 0 гр 0 гр
Дебели 0 гр 0 гр
Заситени масти 0 гр 0 гр
Транс масти 0 гр 0 гр
Вкупно јаглехидрати 17.5 гр 7 гр
Шеќер 17.5 гр 7 гр
Натриум 25 мг 10 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
G-PET500-06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
ЧАЈ од праска(500мл)Серија GV 500mL:ЧАЈ од праскаКарактеристика на производот:Елегантниот и сладок сок од праска во комбинација со аромата на црниот чај е освежувачки и мек,негување на убавината и исто така уникатен вкус во кој ќе се в loveубите веднаш штом ќе го испиете. Состојки:Вода,Екстракти од црн чај,Шеќер,Сок од праска,Лимонска киселина,Витамински Ц.,Вкус,Ацесулфам калиум.Факти за исхрана:Големина на порција 250 ml/Порции по контејнер 2 По порција На 100мл Калории 70 Kcal 28 ккал Протеини 0 гр 0 гр Дебели 0 гр 0 гр Заситени масти 0 гр 0 гр Транс масти 0 гр 0 гр Вкупно јаглехидрати 17.5 гр 7 гр Шеќер 17.5 гр 7 гр Натриум 25 мг 10 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
Купете го најдоброто Чај од диња, треба да знаете за највисок квалитет на Чај од диња производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
G-PET500-07
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Меур чај од млеко(350мл)Серија MIZUMI 350mL:Меур чај од млекоКарактеристика на производот: Коњац содржи диетални влакна,комбинирање со црн чај може да помогне во варењето на храната,промовираат апетит и ја зголемуваат физичката сила. Не се додава крем,претставувајќи ја најприродната традиционална деликатес. Состојки:Вода,Шеќер од трска,Топки од скроб од Коњак,Прашок од цело млеко,Малтодекстрин,Екстракт од црн чај,Вкус,Натриум карбоксиметил целулоза,Моно-и диглицериди на масни киселини,Сода бикарбона,Сол,Гелан џвакање. Факти за исхрана:Големина на порција 350 ml/Порции по контејнер 1 По порција На 100мл Калории 147 Kcal 42 ккал Протеини 1.1 гр 0.3 гр Дебели 1.4 гр 0.4 гр Заситени масти 0.7 гр 0.2 гр Транс масти 0 гр 0 гр Вкупно јаглехидрати 32.2 гр 9.2 гр Шеќер 25 гр 7.1 гр Натриум 130 мг 37 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
Купете го најдоброто Чај од диња, треба да знаете за највисок квалитет на Чај од диња производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
M-PP350-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Меур чај од зелено млеко(350мл)Серија MIZUMI 350mL:Меур чај од зелено млекоКарактеристика на производот: Коњац содржи диетални влакна,комбинирање со црн чај може да помогне во варењето на храната,промовираат апетит и ја зголемуваат физичката сила. Не се додава крем,претставувајќи ја најприродната традиционална деликатес. Прашокот матча е направен од целина листови од чај.Содржината на полифеноли во катехин и чај е повеќе од зелен чај,и има антиоксидантни и физиолошки функции;покрај тоа,вкусот на матча е специјално избран,има подобра арома и горчина.Така што подготовката на матча прав е богата со хранливи материи отколку пиењето зелен чај. Состојки:Вода,Шеќер од трска,Топки од скроб од Коњак,Прашок од цело млеко,Малтодекстрин,Прашок Матча,Вкус,Натриум карбоксиметил целулоза,Моно-и диглицериди на масни киселини,Витамин Ц.,Сода бикарбона,Сол,Гелан џвакање. Факти за исхрана:Големина на порција 350 ml/Порции по контејнер 1 По порција На 100мл Калории 151 Kcal 43 ккал Протеини 1.4 гр 0.4 гр Дебели 1.8 гр 0.5 гр Заситени масти 1.1 гр 0.3 гр Транс масти 0 гр 0 гр Вкупно јаглехидрати 33 гр 9.3 гр Шеќер 27 гр 7.7 гр Натриум 137 мг 39 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
Купете го најдоброто Чај од диња, треба да знаете за највисок квалитет на Чај од диња производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
M-PP350-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings