Меур чај од млеко

Ние сме искуство Меур чај од млеко производителот, снабдувачот, извозникот, фабрика во Taiwan. Поради подобро да ги задоволи потребите на клиентите, ние ќе го задржи на промовирање на нашите вештини на производите и добра услуга на сите од нив.
Се должи на сигурноста и стабилноста на перформансите на нашите производи ужива и углед и дома и во странство. Ако сте заинтересирани

Меур чај од млеко

или сакате да корпорации со нас, Ве молиме контактирајте не слободно за повеќе детали.
  • Меур чај од млеко - M-PP350-01
Меур чај од млеко
модел - M-PP350-01
Меур чај од млеко(350мл)
Серија MIZUMI 350mL:Меур чај од млеко
Карактеристика на производот:
  1. Коњац содржи диетални влакна,комбинирање со црн чај може да помогне во варењето на храната,промовираат апетит и ја зголемуваат физичката сила.
  2. Не се додава крем,претставувајќи ја најприродната традиционална деликатес.

Состојки:
Вода,Шеќер од трска,Топки од скроб од Коњак,Прашок од цело млеко,Малтодекстрин,Екстракт од црн чај,Вкус,Натриум карбоксиметил целулоза,Моно-и диглицериди на масни киселини,Сода бикарбона,Сол,Гелан џвакање.

Факти за исхрана:
Големина на порција 350 ml/Порции по контејнер 1
По порција На 100мл
Калории 147 Kcal 42 ккал
Протеини 1.1 гр 0.3 гр
Дебели 1.4 гр 0.4 гр
Заситени масти 0.7 гр 0.2 гр
Транс масти 0 гр 0 гр
Вкупно јаглехидрати 32.2 гр 9.2 гр
Шеќер 25 гр 7.1 гр
Натриум 130 мг 37 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
M-PP350-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
ЧАЈ од праска(500мл)Серија GV 500mL:ЧАЈ од праскаКарактеристика на производот:Елегантниот и сладок сок од праска во комбинација со аромата на црниот чај е освежувачки и мек,негување на убавината и исто така уникатен вкус во кој ќе се в loveубите веднаш штом ќе го испиете. Состојки:Вода,Екстракти од црн чај,Шеќер,Сок од праска,Лимонска киселина,Витамински Ц.,Вкус,Ацесулфам калиум.Факти за исхрана:Големина на порција 250 ml/Порции по контејнер 2 По порција На 100мл Калории 70 Kcal 28 ккал Протеини 0 гр 0 гр Дебели 0 гр 0 гр Заситени масти 0 гр 0 гр Транс масти 0 гр 0 гр Вкупно јаглехидрати 17.5 гр 7 гр Шеќер 17.5 гр 7 гр Натриум 25 мг 10 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Меур чај од млеко, треба да знаете за највисок квалитет на Меур чај од млеко производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
G-PET500-07
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
ЧАЈ од диња(500мл)Серија GV 500mL:ЧАЈ од дињаКарактеристика на производот:Аромата на црниот чај од Цејлон се поклопува со сладоста на дињата,која ја комбинира естетиката на пијалокот и е најдобриот избор за гаснење на жедта. Состојки:Вода,Екстракти од црн чај,Шеќер,Сок од диња,Лимонска киселина,Витамински Ц.,Вкус,Ацесулфам калиум.Факти за исхрана:Големина на порција 250 ml/Порции по контејнер 2 По порција На 100мл Калории 70 Kcal 28 ккал Протеини 0 гр 0 гр Дебели 0 гр 0 гр Заситени масти 0 гр 0 гр Транс масти 0 гр 0 гр Вкупно јаглехидрати 17.5 гр 7 гр Шеќер 17.5 гр 7 гр Натриум 25 мг 10 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Меур чај од млеко, треба да знаете за највисок квалитет на Меур чај од млеко производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
G-PET500-06
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Меур чај од зелено млеко(350мл)Серија MIZUMI 350mL:Меур чај од зелено млекоКарактеристика на производот: Коњац содржи диетални влакна,комбинирање со црн чај може да помогне во варењето на храната,промовираат апетит и ја зголемуваат физичката сила. Не се додава крем,претставувајќи ја најприродната традиционална деликатес. Прашокот матча е направен од целина листови од чај.Содржината на полифеноли во катехин и чај е повеќе од зелен чај,и има антиоксидантни и физиолошки функции;покрај тоа,вкусот на матча е специјално избран,има подобра арома и горчина.Така што подготовката на матча прав е богата со хранливи материи отколку пиењето зелен чај. Состојки:Вода,Шеќер од трска,Топки од скроб од Коњак,Прашок од цело млеко,Малтодекстрин,Прашок Матча,Вкус,Натриум карбоксиметил целулоза,Моно-и диглицериди на масни киселини,Витамин Ц.,Сода бикарбона,Сол,Гелан џвакање. Факти за исхрана:Големина на порција 350 ml/Порции по контејнер 1 По порција На 100мл Калории 151 Kcal 43 ккал Протеини 1.4 гр 0.4 гр Дебели 1.8 гр 0.5 гр Заситени масти 1.1 гр 0.3 гр Транс масти 0 гр 0 гр Вкупно јаглехидрати 33 гр 9.3 гр Шеќер 27 гр 7.7 гр Натриум 137 мг 39 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Меур чај од млеко, треба да знаете за највисок квалитет на Меур чај од млеко производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
M-PP350-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings