WAN TAI FENG FOOD CO., LTD. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Пијалок од алое вера, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Пијалок од алое вера

Пијалок од алое од вар(460мл)Серија MIZUMI 460mL:Пијалок од алое од варКарактеристика на производот: Пијалок од лимон алое е доделена Златна награда за квалитет во 2019 година од Монд Селекшн,меѓународниот институт за квалитет предводен од панел на независни експерти. Природна алое вера, вклучувајќи пулпа од алое вера со сок од лимон,тоа е слатко и кисело и ја подобрува вашата убавина. Освен добар вкус и гаснење на жедта,Пијалок од алое од вар е со природни пулпи од алое вера, плус богатите влакна можат да ја зголемат ситоста. Состојки:Вода,Сок од алое вера(вклучувајќи пулпа од алое вера),Шеќер,Сок од лимета,Натриум карбоксиметил целулоза,Лактат на калциум,Натриум цитрат,ДЛ-Јаболкова киселина,Витамин Ц.,Вкус,Гелан џвакање,Ацесулфам калиум. Факти за исхрана:Големина на порција 230 ml/Порции по контејнер 2 По порција На 100мл Калории 69 ккал 30 ккал Протеини 0 гр 0 гр Дебели 0 гр 0 гр Заситени масти 0 гр 0 гр Транс масти 0 гр 0 гр Вкупно јаглехидрати 16.8 гр 7.3 гр Шеќер 16.1 гр 7 гр Натриум 55 мг 24 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пијалок од алое вера, треба да знаете за највисок квалитет на Пијалок од алое вера производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
M-PET460-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Пијалок од алое од брусница(500мл)Серија GV 500mL:Пијалок од алое од брусницаКарактеристика на производот: Брусницата е многу богата со витамин Ц и железо и има висока хранлива вредност,така се нарекува рубиново овошје. Ладење и гаснење на жед,негување и разубавување,Пијалакот од алое од брусница е со антиоксидативно дејство и има природни свежи алое вера, исто така, може да ја зголеми ситоста. Ниско-шеќер и ниско-дизајн на калории,можете да го пиете често за да ја задржите младешката убавина. Состојки:Вода,Сок од алое вера(вклучувајќи пулпа од алое вера),Шеќер,Сок од брусница,Сок од црвено грозје,Лимонска киселина,Натриум карбоксиметил целулоза,Лактат на калциум,Витамин Ц.,Вкус,Ацесулфам калиум,Гелан џвакање,Екстракт од кожа од грозје,Сируп од гликоза. Факти за исхрана:Големина на порција 250 ml/Порции по контејнер 2 По порција На 100мл Калории 50 ккал 20 ккал Протеини 0 гр 0 гр Дебели 0 гр 0 гр Заситени масти 0 гр 0 гр Транс масти 0 гр 0 гр Вкупно јаглехидрати 12.5 гр 5 гр Шеќер 11.5 гр 4.7 гр Натриум 23 мг 9 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пијалок од алое вера, треба да знаете за највисок квалитет на Пијалок од алое вера производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
G-PET500-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Пијалок од алое од бело грозје(500мл)Серија GV 500mL:Пијалок од алое од бело грозјеКарактеристика на производот: Полното и сочно грозје ја комбинира алое верата со сладок и кисел вкус,ви овозможува уникатно свежо искуство. Грозјето е многу богато со витамин Ц..Витаминот Ц има антиоксидативно дејство и го промовира формирањето на колаген. Подобрете ја физичката сила,гаснење жедно,Пијалок од алое од бело грозје, плус природни свежи пулпи од алое вера, ви овозможуваат да уживате во неговиот вкусен вкус и да ја зголемите ситоста. Добар избор за низок шеќер и малку калории. Состојки:Вода,Сок од алое вера(вклучувајќи пулпа од алое вера),Шеќер,Сок од бело грозје,Лимонска киселина,Натриум карбоксиметил целулоза,Лактат на калциум,Витамин Ц.,Вкус,Ацесулфам калиум,Гелан џвакање. Факти за исхрана:Големина на порција 250 ml/Порции по контејнер 2 По порција На 100мл Калории 45 ккал 18 ккал Протеини 0 гр 0 гр Дебели 0 гр 0 гр Заситени масти 0 гр 0 гр Транс масти 0 гр 0 гр Вкупно јаглехидрати 11.3 гр 4.5 гр Шеќер 11.3 гр 4.5 гр Натриум 25 мг 10 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пијалок од алое вера, треба да знаете за највисок квалитет на Пијалок од алое вера производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
G-PET500-01
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Пијалок од оцет алое(460мл)Серија MIZUMI 460mL:Пијалок од оцет алоеКарактеристика на производот: Пијалок со алое оцет е доделена Златна награда за квалитет во 2019 година од Монд Селекшн,меѓународниот институт за квалитет предводен од панел на независни експерти. Користењето на ензимот од цреша и овошје од Барбадос плус сок од алое вера со пулпи од алое вера е супер пијалок за промовирање на метаболизмот и одржување на здравјето на цревата. Состојки:Вода,Сок од алое вера(вклучувајќи пулпа од алое вера),Шеќер,Овошен оцет,Ацерола сок,Сок од црвено грозје,Лимонска киселина,Сок од ензим Нони,Натриум карбоксиметил целулоза,Лактат на калциум,Вкус,Гелан џвакање,Ацесулфам калиум. Факти за исхрана:Големина на порција 230 ml/Порции по контејнер 2 По порција На 100мл Калории 52 ккал 22.7 ккал Протеини 0 гр 0 гр Дебели 0 гр 0 гр Заситени масти 0 гр 0 гр Транс масти 0 гр 0 гр Вкупно јаглехидрати 12.9 гр 5.6 гр Шеќер 11.5 гр 5 гр Натриум 14 мг 6 мг
WAN TAI FENG FOOD CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пијалок од алое вера, треба да знаете за највисок квалитет на Пијалок од алое вера производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
M-PET460-02
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Пијалок од алое вера

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Растението алое вера е родно на арапскиот полуостров, сега изобилно расте во тропска клима и се користи со векови како лековито растение. Алое вера има густа густа течност направена од месото на листот на растението алое вера. Општо е познато за лекување на изгореници. Не е добро само за проблеми со кожата и може да се меша со вода за да се создаде сок од алое вера, кој е полн со хранливи материи. ПиењеПијалок од алое вера формуларот ви обезбедува низа други здравствени придобивки. Бета-каротенот е жолто-црвен пигмент кој се наоѓа во растенијата од алое вера. Дејствува како антиоксиданс што може да помогне во поддршка на здравјето на очите, вклучително и функција на мрежницата и рожницата. Неодамнешна студија покажа дека сокот од алое вера може да ги намали симптомите на металоиди без непријатни несакани ефекти. Се покажа дека алое има антиинфламаторни својства. На едно испитување, луѓето со IBS кои пиеле сок од алое вера рекоа дека некои од нивните симптоми се подобруваат. Сепак, научниците треба да направат повеќе истражувања. Алое вера е богат извор на антиоксиданти, кои помагаат во борбата против слободните радикали и го намалува ризикот од хронични состојби.

Сокот од алое вера се прави со дробење или мелење на целиот лист на растението алое вера, проследен со различни чекори за прочистување и филтрирање на течноста. Со благ, толерантен вкус и погоден за додавање во овошен сок и пијалок. Ова го прави сокот од алое вера практичен додаток на целата храна. Ако најдешПијалок од алое вера , ве молиме контактирајте не, имаме Пијалок сок од алое вера Сок пијалок Пијалок за кафе , Пијалок од чај , Пијалок од јогурт Пијалок за вода од кокос , производи од Производи од алое вера и Здрав додаток .